-

AKP ile MHP arasında ‘gay fotosu’ kavgası

Gündem 2 Aralık 2015 - 12:31
AKP ile MHP arasında ‘gay fotosu’ kavgası

Bolu Adliyesi ilginç bir davaya ev sahipliği yaptı. Bir süre önce Valiler kararnamesi ile merkeze alınan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nı veda törenine katılanlar için, Facebook hesabında kadın kıyafeti giyen bir erkek fotoğrafı paylaşıp, “Bugün buna benzer birçok insan valiliğin önünde toplanmıştı” yazan AKP eski İl Başkan Yardımcısı Adnan Uzun, MHP İl Başkanı Mehmet Aydın’ın açtığı hakaret davasında 2 bin 180 lira para cezasına çarptırıldı.

gay2

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, geçen Şubat ayındaki Valiler kararnamesiyle merkeze alındı. Zahteroğulları için Valilik önünde düzenlenen veda törenine AKP, CHP ve MHP’li yöneticilerin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda vatandaş katıldı. AKP eski İl Başkan Yardımcısı Adnan Uzun, aynı gün sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki hesabında kadın kıyafeti giyen uzun saçlı bir erkek fotoğrafı paylaşıp, “Bugün buna benzer birçok insan valiliğin önüne toplanmıştı. İlham oradan” yazdı.

TEPKİ GELİNCE SİLDİ!

Bolu Belediye Başkanı AKP’li Alaaddin Yılmaz başta olmak üzere bir çok kişinin tepkisi üzerine Uzun, paylaşımını kaldırdı.

MHP İL BAŞKANI DAVA AÇTI

Veda törenine katılanlardan MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, Adnan Uzun hakkında kandesine hakaret ettiği iddiasıyla dava açtı. 3′üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılama sonunda Adnan Uzun’a, söz konusu suçu işlediği kanaatiyle 109 gün karşılığı toplam 2 bin 180 lira adli para cezası verildi.

Mahkeme, yeniden suç işlemeyeceği yönünde olumlu kanaat oluştuğu gerekçesiyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ve sanığın 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına karar verdi.

İÇERİK YORUMLARI
Bağımsız İnternet Gazetesi © 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema