-

Aktrollere Milli Görüş darbesi

Gündem 16 Kasım 2015 - 16:48
Aktrollere Milli Görüş darbesi

SP Lideri Mustafa Kamalak’ın avukat oğlu Muhammet Furkan Kamalak, uzman bir ekip kurarak, trollerin izini buldu. Kamalak, çok sayıda trol hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Ak-trollere tek tek ulaşmayı başaran Avukat Kamalak, trollerin izine nasıl ulaştıklarını anlattı. “Özellikle hükümete yakınlığı ile bilinen bazı gazete ve internet sitelerinin paylaşımları, şüphelileri bulmamıza yardımcı oldu’’ diyen Kamalak, şunları söyledi:

UZMAN EKİBİMİZ DESTEĞİYLE ULAŞIYORUZ

“Yandaş medyanın gerçekdışı haberlerine ağır hakaretleri ‘trol’ dediğimiz kitle paylaşıyor. Sahte hesap kullanan bu kesime uzman ekibimizin desteği ile ulaşıyoruz. Bütün kayıtlar elimizde mevcut.

Başkasına ait paylaşımları retweet edenler, paylaşanlar da ilk paylaşımı yapan kadar sorumlu oluyor ve ceza alıyorlar. Hakaret içerikli paylaşım yapan ancak sonra silenler de sorumluluktan kurtulamıyor. Hesaplarının birçoğu sahte ancak bu hesaplara da ulaşmaya başladık.

Ceza davasından sonra ise tazminat davalarını açıyoruz. İnternette etmedikleri hakareti bırakmayan, bu yola kefen giyip çıktık diyenler ofisimize gelerek davaları geri çekmemiz için yalvarıp yakarıyorlar, ağlayanlar bile oldu. Ancak müvekkilimizin aynı zamanda babam olması nedeniyle süreç sonuna kadar takip ediliyor”

Kaynak: Ali ekber Ertürk | Sözcü

İÇERİK YORUMLARI
Bağımsız İnternet Gazetesi © 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema