-

Devlet Bahçeli açtı ağzını yumdu gözünü

Gündem 17 Kasım 2015 - 14:52
Devlet Bahçeli açtı ağzını yumdu gözünü

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 1 Kasım seçimlerinin ardından ‘MHP başarısız oldu’ eleştirilerine yönelik çok sert ifadelerde bulunarak, “MHP, buradadır. Yıkılmadık. AKP, Türkiye’yi dehşet döngüsüne hapsetti” dedi ve AKP’nin oyunun 7 Haziran’dan 1 Kasım’a kadar geçen sürede nasıl arttığını sordu.

İşte Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları:

Mensubu olduğumuz bu ulu çınarı gerekirse budayarak büyüyecek ve iktidara ulaşacaktır. Bu uğurda dava arkadaşlarımızın aynı şevk ve mücadele ile hareket edeceğini düşünüyorum.

“YIKILMADIK, AYAKTAYIZ”

MHP buradadır. Yıkılmadık, ayaktayız. Erdoğan 7 Haziran sonucunu beğenmedi, sindiremedi. AKP tek başına iktidarı kaybetmenin korkusuyla kontrolden çıktı. Türkiye’yi dehşet döngüsüne hapsetti. Erdoğan’ın telaşı bundandı. Davutoğlu’nun uykularını kaçıran kara kadroların ürkmesi bu yüzdendi. Herkes gördü ki 9 Temmuz’da hükümet kurma görevini alan Davutoğlu turlara başladı. CHP bu oyuna figüranlık yaptı. Sonuç itibariyle 1 Kasım’da zorla, gözdağları eşliğinde yapılmıştır. AKP tek başına hükümet kuracak çoğunluğa ulaşmıştır.

“1 KASIM ZORLA YAPTIRILMIŞTIR!”

AK Parti’nin hükümet kurma isteği hiç olmamıştır. 1 Kasım’da 7 Haziran’ın tekrarı zorla yaptırılmıştır. 1 Kasım ile ilgili kesin sonuçlar 12 Kasım günü açıklanmıştır. Seçilen vekillerin yemin merasimi bugün gerçekleştirilecektir.

1 Kasım’da beklentilerin altına düştüğümüz, oy ve milletvekili olarak gerilediğimiz bir gerçektir. Elbette milletimizin vermiş olduğu muhalefet görevini en iyi şekilde yapacağız. Türlü iftiralara rağmen yanımızda kaya gibi duran aziz vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. 1 Kasım’da başarı sağladık diyemem ama mağlup olmadığımıza yürekten inanıyorum.. Yapılan eleştirilere kulak ardı etmiyoruz, bunlara önem veriyoruz.

“AKP NE YAPMIŞTIR DA OY KAZANMIŞTIR”

7 Haziran’dan 1 Kasım’a kadar ne yapmıştır da 1 milyon 800 vatandaşımızın desteğini kaybetmiştir. AKP ne yapmıştır da oy kazanmıştır? AKP ne yapmıştır da 4 milyon 794 bin 515 ilave oy kazanmıştır. CHP, MHP ve HDP’ye oy veren vatandaşlarımıza saygılarımızı iletiyoruz. Bize 7 Haziran’da oy verip de 1 Kasım’da oy vermeyenlere de saygıyla sesleniyoruz. Keskin bir şekilde oylar nasıl değişmiştir? AKP’nin oy oranı hangi politikaların sonucudur. Terör bitirilmiş, işsizlik bitmiş midir? 4 ayda ne değişmiştir de AKP tek başına iktidar olmuştur? Söyleyin bu işin sırrı nedir? Ahlaksız oyunun maksadı nelerdir?

“AKP TÜRKLÜĞÜN SIRTINA HANÇER SAPLADI”

AKP Türklüğün sırtına hançerini saplarken yine kazanmıştır. 7 Haziran’dan 1 Kasım’a kadar 104 askerimizi, 80 polisimizi ve 5 korucumuzu şehit verdik. AKP’nin pazarlık ortalığı PKK oluk oluk kan akıttı. 7 Haziran’dan 1 Kasım’a yaşanmadık rezalet kalmadı.

“HARAM OLSUN!”

Mehmetçiklerin vatan toprağunda protesto edilmesi asla unutulmayacaktır. Askerlerimizi işgalci gibi gösterenelere yazıklar olsun, yedikleri içtikleri haram olsun.

“DİYORLAR Kİ, ‘MHP İLK SEÇİMDE BARAJ ALTINDA KALACAK…’”

Şimdi 1 Kasım’da MHP’nin başarısız olduğunu söyleyenlere dikkat ediniz. Diyorlar ki mevcutla devam edilirse ilk seçimde baraj altında kalacaktır. MHP hiçbir şeyden korkmaz. Her şey bir yana şahsımla ilgili gazetelerde, TV’lerde söylenmeyen bir şey kalmamıştır. Hepsi de günahlarımızı alıp günahkarlığın dibini boylamıştır. Bizde teslim edilecek, işgale bırakılacak silinmesi seyredilecek bir parti yoktur. Bizim saray lejyonerlerine bozkurt görünümlü AK trollere devredilecek bir partimiz de yok. MHP, Türk milletinin eseridir. MHP, şehit ve gazileriyle yükselmiştir. MHP onun bunun oyuncağı olmayacak kadar kutludur. 1 Kasım için projelendirilen MHP’yi baraj altında bırakmaktır.

Kaynak: sozcu.com.tr

İÇERİK YORUMLARI
Bağımsız İnternet Gazetesi © 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema