-

Devlet Bahçeli’ye karşı MHP’de 3 ayrı cephe açıldı

Gündem 20 Kasım 2015 - 10:56
Devlet Bahçeli’ye karşı MHP’de 3 ayrı cephe açıldı

MHP’de Genel Merkez’in 1 Kasım seçimlerinde hezimete uğraması ardından başlayan isyan büyüyor. Partide muhtemel genel başkan adaylarının 3 ayrı cephede kongre için imza topladıkları öğrenildi. Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın teşkilat üzerinde çalışmalarını 3 koldan yürütüyor.

MHP’de muhalefet kanadında hareketlilik sürüyor. Partide olası genel başkan adaylarının 3 ayrı cephede kongre için imza topladıkları öğrenildi. Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın teşkilat üzerinde çalışma yürütüyor. Olası adayların başlangıçta kendi imzalarını toplayacağı, bu imzaların birleştirilmesiyle kongre talebinin yapılacağı belirtiliyor.

db

Her adayın toplayacağı imza sayısı, muhalefetin kendi arasında yapacağı ittifakta “Kim kimin lehine adaylıktan çekilecek?” sorusunun da yanıtı olacak. Yani tabandan en çok imzayı bulan isim, Bahçeli’nin karşısına çıkacak. İmza sayısı 350’ye ulaşırsa kongre toplanmasının “garanti” olacağı, “500 imzanın ise genel merkezi dağıtacağı” konuşuluyor.

Sinan Ogan sıkı bir çalışma yürütse de Akşener ve Aydın’a daha çok şans veriliyor. Akşener’in adaylık açıklaması için “uygun gündemi” kolladığı dile getirilerek, “Gemileri yaktı, artık dönüş yok” deniliyor. Akşener’in hem İstanbul hem Ankara’da büro tutma çalışması içinde olduğu ve açıklamayı da İstanbul’da yapabileceği kaydediliyor. Bu arada, geçmişte Bahçeli’nin yakın çalışma ekibinde bulunan bazı isimlerin de Akşener ile birlikte hareket ettiği belirtiliyor.

Kaynak: Habertürk / Saliha ÇOLAK

İÇERİK YORUMLARI
Bağımsız İnternet Gazetesi © 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema