-

Erdoğan’dan canlı yayında flaş açıklamalar!

Gündem 19 Kasım 2015 - 11:33
Erdoğan’dan canlı yayında flaş açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, havuz medyasının amiral gemilerinden A Haber’de canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP’nin 4,5 aylık aranın ardından yeniden başlayan yeni Anayasa ve başkanlık tartışmalarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ben şuna inanıyorum, eğer Meclis’ten geçerse milletimiz referandumda bunu onaylayacaktır. Giderse bile ben milletime güveniyorum, onaylayacaktır” dedi.

Başkanlık tartışmasını gündeme getirmeye devam edeceğini belirten Erdoğan, “Bunu bırakalım milletimiz tartışsın, akademisyenler tartışsın. Bundan çekinmeye gerek yok. Sorunların altında aslında bir sistem problemi var. Sanki bu “Erdoğan’ın şahsi meselesi” diye görüyorlar. Bu benim şahsi meselem değil, bu milletimin meselesidir. Milletimin önüne götürelim, ne derse millet “baş göz üstüne” diyelim” diye konuştu.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

7 Haziran’da sandıktan koalisyon çıktı, rakamlar bunu söylüyor. Koalisyon bir kültürdür. Batı ülkelerinin birçoğunda var. Hayır’cılar türedi. 5 ay duraksama havası esti. Millet yeniden tercihini yaptı. İstikrar ve güven tercih etti.

Yüzde 41’den yüzde 49,5’a çıktı. Ben de partimizi bıraktığımda bu oranda bırakmıştım. Ben bu istikrar ve güven ortamımın hayırlı olmasını diliyorum.
Şu mutluluğumu paylaşmak istiyorum: G20’de yoğun bir tebrik aldım. Hem G20’deki performans hem de seçimler konusunda. Bunu gayet güzel bir şekilde değerlendirdik.

Milletimize yeni anayasa giderse, inanıyorum ki kabul eder.

Başkanlık sistemi konusunda da ben konuyu dile getirmeye devam edeceğim. Bundan neden çekiniliyor? Sistem krizi yatıyor, sorunların altında. Bu konu tartışılmalı. Zorla birileri dayanarak, istemeye istemeye, sanki bu benim şahsi meselem gibiymiş gibi davranıyor. Gazi Mustafa Kemal’in de uygulamalarında başkanlık sistemi vardı. 5 ay kaybettik, yazık günah.

‘KARA OPERASYONU YAPACAK GÜÇLER HAZIR’

DAEŞ, ülkemiz içinde ve sınır ötesinde tehdit unsuru. Her adım atılır. Şuan kara harekatı yapacak güçler hazır.

3 husus benim için önemli. Uçuşa yasak bölge, terörden arındırılmış güvenli bölge ve eğit-donat.

G20 ZİRVESİ

Yatırım, bakışı derin olanların işidir, başını kuma sokanların değil. Marmaray’da 100 milyon yolcu taşındı bu günde kadar.

Eyvallah, herkes Paris’i kınıyor da Ankara’da olan aynı şekilde kınanıyor mu acaba? Bizim derdimiz başka.

Ankara’daki saldırıda 2 dakikada ‘Katil devlet’, ‘katil Beştepe’ dediler. Hollande ile ilgili böyle bir şey duydunuz mu? Ya bunlar bunu yapıyor da ülkemin medyası denen bunu yapmıyor? En ufak bir olaydan, yağ çıkarmaya çalışıyorlar. Her yerde faturayı develete çıkarmak olmaz. Biz milli duruş sergilemeliyiz.

Bir yerel yönetim, kendi bölgesini terör estirmek için deliş deşik eder mi? Bu, ilçe halkına zulümdür. İçlerine de bombalar yerleştiriliyor. Sokağa çıkma yasağı ilan edildiği anda bütün aramalar devam ettirilecek. Sonuç alınıncaya kadar ara verilmeyecek. Neden yapıyoruz bu sokağa çıkma yasaklarını? Vatandaşımız için.”

İÇERİK YORUMLARI
Bağımsız İnternet Gazetesi © 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema