-

Facebook servetini dağıtıyor!

Magazin 2 Aralık 2015 - 14:25
Facebook servetini dağıtıyor!

Dün bir kız çocuğu sahibi olan Mark Zuckerberg, bugün Facebook’ta sahip olduğu hisselerin %99’unu eşiyle birlikte kuracağı Chan Zuckerberg Vakfı’na bağışlayacağını açıkladı.

Hisselerin bugünkü değeri yaklaşık 45 Milyar Dolar ediyor!

Kızları Max’ın doğumu sonrasında Facebook sayfasında, kızına seslenerek yazdığı uzun mektupta yapacağı bağışı duyuran Zuckerberg şu cümleleri kullandı; “Bugün ben ve annen hayatlarımızı problemleri çözmeye adıyor, küçük de olsa çözüm ürtmek için bir rol almak istiyoruz.

zuck

Facebook’un CEO’su olarak uzun, çok uzun yıllar çalışmaya devam edeceğim, ama dünyadaki problemler senin ya da bizim yaşlanmamızı beklemeyecek kadar büyük ve önemli.

Genç yaşta dünyaya fayda sağlamaya başlamak istiyoruz. Seninle birlikte Chan Zuckerberg ailesinin yeni jenerasyonu başlarken, aynı anda Chan Zuckerberg Girişimi Vakfı’nı da başlatıyoruz. Amacımız dünyanın dört bir yanındaki insanları birleştirerek insanlığın potansiyelini ortaya çıkarıp geliştirmek ve gelecek nesillerdeki çocuklar için eşit bir dünya yaratmak.

Öncelikli odaklanacağımız alanlar kişiselleştirilmiş eğitim, hastalıklarla mücadele, insanları birleştirme-bağlama ve sağlam komüniteler oluşturmak olacak.

İÇERİK YORUMLARI
Bağımsız İnternet Gazetesi © 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema