-

Gençlerinin yeni modası deri altına LED ışık yerleştirme!

Teknoloji 24 Kasım 2015 - 9:35
Gençlerinin yeni modası deri altına LED ışık yerleştirme!

Gerek teknoloji gerekse çağın tamamen değişimleri sonrasında yeni nesillerde garip alışkanlıklar görülebiliyor. Akıllı cep telefonlarından Instagram, Snapchat gibi fotoğraf uygulamarından sürekli fotoğraf paylaşmakta olan gençlerin bu sefer ise oldukça ilginç bir alışkanlığı Amerika’da kurulan Grindhouse Wetware isimli oluşuma mensup olan ve adlarına biohacker denilen birkaç yazılımcı ve geliştirici tarafından ortaya atıldı.

’nun yer vermiş olduğu habere göre ellerinin üst kısmına yerleştirdikleri bir devre ve 5 adet kırmızı LED ışığı ile aydınanan yapıyla akıl almaz bir moda oluşturan bu grup bu cihaza Kuzey Yıldızı adı vermiş. Bozuk para boyutundaki bu cihazın cerrahi bir müdahale ile derinin altına yerleştirilmesiyle kullanılabilen cihaz  sahip olduğu düzenek sayesinde üst kısmına bir mıknatıs koyulmasıyla birlikte ışık saçmaya başlıyor. Yaklaşık 10 saniye boyunca ışık saçma işlemine devam edebilen devre, bu sürenin ardından tekrar sönüyor ve birkaç dakika kullanılamıyor.

Vücuda cihazın yerleştirilmesi için atılan kesik dışında hiçbir zararı bulunmayan bu Kuzey Yıldızı adı verilmiş olan cihazın deri altına yerleştirilme işlemi ise sadece 15 dakika sürüyor. Toplamda ortalama 10 bin defa yanıp sönebilen ışıkların pili bitmesi ya da ömrünü tamamlamasının ardından şu anda bir pil değişimi için herhangi bir yöntem bulunmuyor. Tekrar cerrahi müdahale ile çıkarılması ve tercihe göre tekrar yenisinin yerleştirilmesi gibi bir işlem gerektirmekte.

İÇERİK YORUMLARI
Bağımsız İnternet Gazetesi © 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema