-

HERKESİ ‘UFO’ MERAKI SARDI

Yaşam 19 Kasım 2015 - 18:58
HERKESİ ‘UFO’ MERAKI SARDI

Sosyal medya, 236 gündür Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) yaşayan Scott Kelly’nin Twitter’da paylaştığı kareyi tartışıyor. Söz konusu karedeki cismin bir ‘UFO’ya ait olduğunu belirten kullanıcılar yeni bir tartışma başlattı.

Twitter ve Instagram gibi platformlar üzerinde en çok takipçi edinen isimlerden biri olan Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) çalışanı Scott Kelly, sosyal medyada paylaştığı kare ile bir kez daha gündemde.

ufooo

236 gündür ISS’de yaşayan Kelly’nin Twitter’da paylaştığı karede bir nesnenin bulunduğunu belirten pek çok sosyal medya kullanıcısı bunun bir ‘UFO’ya ait olduğunu iddia etti.
Benzer konulardaki sorular ile çokça karşılaşan NASA, bu tarz iddialara cevap vermiyor.
Kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri haline gelen karenin ISS’nin bir yansıması veya bir parçası olduğunu belirtenlerin sayısı da az değil.
Kelly, görevini başarıyla tamamlaması durumunda uzayda 1 yıl geçiren ilk astronot olarak adını tarihe yazdıracak.

Bu ilk defa yaşanan bir olay değil. Daha önce NASA’nın Mars’taki aracından gönderilen fotoğraflarda yer alan şekiller uzaylı izi taşıdığı gerekçesiyle gündeme gelmiş ve uzun süre komplo teoristlerinin gündeminde yer almıştı.

27 Mart’ta Kazakistan’dan ISS’e gitmek üzere yola çıkan Kelly,1 yıl boyunca uzayda kalarak NASA adına bir rekor da kırmış olacak.

 

İÇERİK YORUMLARI
Bağımsız İnternet Gazetesi © 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema