-

İstanbul’a 10 Aralık’ta kar geliyor

Gündem 2 Aralık 2015 - 14:04
İstanbul’a 10 Aralık’ta kar geliyor

Bugün soğuk havanın etkisiyle Başkent’te karla karışık yağmur ya da kar görülecek. İstanbul’da ise yüksek kesimlerde sıcaklığın düşmesiyle birlikte 10 Aralık’ta kar yağışının görülmesi bekleniyor.

“İSTANBUL’A 10 ARALIK’TA KAR GELİYOR”

CNN Türk Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli Başkent Ankara’da yılın ilk karının bugün yağacağını bildirdi. Bugün yağmur şeklinde başlayıp soğuk havanın etkisiyle Başkent’te karla karışık yağmur ya da kar görüleceğini söyledi. İç Anadolu Bölgesi’nde havanın kuru soğuğa ardından da yağışa döneceğini söyledi. Sürmeli, Bolu çevrelerinde etkili bir kar yağışının beklendiğini kaydetti.

istanbul_a_10_aralik_ta_kar_geliyor_h571674_4d3f3

Sürmeli, İstanbul’da ise yüksek kesimlerde sıcaklığın düşmesiyle birlikte 10 Aralık’ta kar yağışının görülebileceğini bildirdi.

KARADENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI YAPILDI

Meteorolojiden Karadeniz için fırtına uyarısı geldi: “Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı yönlerden esecek olan rüzgarın, etkisini artırarak, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın gece saatlerinden itibaren etkisini biraz azaltarak Perşembe günü öğle saatlerine kadar 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde fırtınamsı rüzgar şeklinde esmesi bekleniyor.”

“Batı ve Orta Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan esecek olan rüzgarın, etkisini artırarak, yarın (Çarşamba) gece saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (75-90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın Perşembe günü gece saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.”

İÇERİK YORUMLARI
Bağımsız İnternet Gazetesi © 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema