-

Kaynak Holding’e de kayyum ataması yapıldı!

Gündem 18 Kasım 2015 - 10:06
Kaynak Holding’e de kayyum ataması yapıldı!

Kartal’daki Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararı doğrultusunda, bünyesinde 20 şirket, 1 vakıf, 1 dernek barındıran Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Kaynak Holding’e kayyum ataması yapıldı. Polis ekiplerinin atama için, yetkilendirilen görevlilerle birlikte holdingin İstanbul Üsküdar’daki binasına gideceği bildirildi.

Ekim ayında da, bünyesinde Bugün TV, Kanaltürk ve Bugün gazetesi Millet gazetesinin de bulunduğu Koza İpek Holding’e kayyum ataması yapılmıştı.

Milliyet’te yer alan habere göre, paralel yapı iddialarıyla ilgili olarak geçen yıl ve bu yılın Eylül aylarında operasyon yapılan holdingdeki birçok belgeye el konulmuştu. Belgelere el konulmasının gerekçesinin ise “terör örgütüne finans sağlamak, firmaların kurucu ve eski ortakları ile şimdiki ortakları ve yöneticilerinin mal varlıklarının inceleme altına alınması” olarak bildirilmişti. Holding yetkilileri, yapılan operasyonların vergi incelemesi olduğunu açıklamıştı.

1979 yılında kurulan Kaynak Holding bünyesinde, eğitim, yayıncılık, kargo, gıda, turizm ve bilişim sektöründeki şirketler bulunuyor. Yıllık 1,5 milyar liralık ciroya sahip olduğu öne sürülen holding, 16 farklı sektörde bünyesinde 100 aktif marka ile 23 ayrı şirket barındırıyor. Holding bünyesinde NT mağazaları, Sürat Kargo, Sürat Bilişim gibi şirketler bulunuyor.

İşte Kaynak Holding’e bağlı şirketler:

Ayrıntılar geliyor…

İÇERİK YORUMLARI
Bağımsız İnternet Gazetesi © 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema