-

Youtube’dan büyük başarı

Teknoloji 24 Kasım 2015 - 9:37
Youtube’dan büyük başarı

Yayınlanan yeni istatistikler, YouTube üzerinde yer alan çocuk videolarındaki büyümenin altını çiziyor. Google’ın sahip olduğu video devi, 10 ay önce Şubat ayında kullanıcılara sunulan YouTube Kids uygulamasının 10 milyondan fazla kez indirildiğini açıkladı.

Android ve iOS cihazları için ücretsiz olarak indirilebilen uygulama gelir elde etmeye yardımcı olmak amacıyla videolar arasında reklam gösterimi yapıyor. Ancak bu durum tartışmalara neden olmuş ve çocuk savunucusu gruplar Nisan ayında Federal Ticaret Komisyonu’na şikayette bulunarak genç kullanıcılara istenmeyen reklamların gösterilip gösterilmediğinin araştırılmasını istemişti. YouTube bu girişimler sonucunda uygulamayı daha aile dostu hale getirmek için çalışmalarını hızlandırmış ve Ekim ayında, ebeveynlerin uygulamada daha iyi gezinmesini sağlayan bir dizi yeni özellikler getirmişti. Popüler video platformu değişikliklerin kullanıcı geribildirimlerine bağlı olarak şekillendirildiğini söylüyor.

Bu başarının üzerine YouTube, uygulamanın İngiltere & İrlanda, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’yı kapsayacak şekilde genişletileceğini açıkladı.

İÇERİK YORUMLARI
Bağımsız İnternet Gazetesi © 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema